Książki katolickie i dewocjonalia

Informacja: , 600813940 lub ekspedyt@interia.eu

Św. Rodzina

  • Dostępność: Produkt wysyłany w 24h!

Ilość:

Cena:

45,00 zł
U nas możesz złożyć zamówienie telefonicznie, zadzwoń: 600 813 940
Św. Rodzina

Opis produktu

Obraz Św. Rodzina w prostej drewnianej ramie.
Wymiary: 35 x 45 cm
Reprodukcja Ikony, którą wykonał polak malarz.
Ikona Świętej Rodziny w kaplicy Domu Berthiera w Moguncji (Mainz) namalowana została w 1987 r. przez malarza Mariusza Lipińskiego z Polski, z Krakowa.
Motyw tej ikony Świętej Rodziny nie odpowiada ścisłej tradycji malarstwa ikonowego w kręgu bizantyjsko-słowiańskiego chrześcijaństwa. Chrześcijanin Kościoła Prawosławnego mógłby zgorszyć się tą ikoną, gdyż jest dla jego wrażliwości zbyt ludzka, zbyt sentymentalna. Fakt, że Józef kładzie swą rękę na ramieniu Maryi, jest dla niego bardziej niż dziwny. Ikony przedstawiające Chrystusa i Jego Najświętszą Matkę, zawsze ukazują w jakiś sposób także boską tajemnicę dziewictwa Matki i boskość Jezusa Chrystusa. Wszystko to, co mogłoby zaciemnić tę tajemnicę wiary, musi zostać odrzucone. W kontekście bizantyjsko-słowiańskiej liturgii Jezus, Maryja i Józef znajdują się wspólnie tylko na ikonach odnoszących się do dwóch liturgicznych świąt, a mianowicie na ikonach, ukazujących uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia (w tym również ogłoszenie narodzin Zbawcy pasterzom, przybycie mędrców i rzadko ucieczka do Egiptu) oraz na ikonach na uroczystość Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Na tych ikonach widzimy Jezusa, Maryję i Józefa, ale nigdy jako wspólnotę rodzinną, lecz jako osoby, z których każda na swój sposób włączona jest w wydarzenie zbawcze, a ostatecznie w dramat śmierci i zmartwychwstania.
Ikona nie jest statycznym, idyllicznym obrazem, ale poprzez swoją duchową treść jest zaproszeniem do Exodusu, do wyjścia, do drogi wiary Jezusa, Maryi i Józefa. Widz i modlący się jest zaproszony do tego, by jak Święta Rodzina wzrastać i dojrzewać w oddaniu się woli Ojca: jeden dzięki drugiemu i wraz z drugim. To jest istota ducha dziecięctwa Bożego, który wewnętrznie łączy osoby w prawdziwą wspólnotę.Tak więc ikona Świętej Rodziny w Domu Berthiera ukazuje duchowość Misjonarzy Świętej Rodziny, która została wskazana i zadana przez Ojca założyciela, księdza Jana Berthiera: Chrystus – "misjonarz", Posłaniec Ojca stanowi oś, centrum. Dom Nazaretański jest dla nich szkołą Ewangelii, w której uczą się od Maryi i Józefa, stawać się podobnymi do Chrystusa-misjonarza w oddaniu woli Ojca, we wdzięczności i miłości, która obejmuje wszystkich.

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator

PAYU

Oprogramowanie sklepu KQS.store | Projekt i realizacja AWESO.pl

Copyright 2013 Ekspedyt.pl Książki katolickie i dewocjonalia